Balon | Cappadocia Old Houses

Balon

Kapadokya‘ya geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken popüler aktivitelerden birisi de dünyaca ünlü Balon Turları. Tabi yükseklik korkusu, özel bir rahatsızlığı ve çekincesi olmayanlar için. Kapadokya Balon Turları, dünyanın çeşitli tatil otoritelerince dünyada yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında da başlarda yer alıyor. Aynı zamanda dünyanın en iyi ve en yoğun balon turu parkurlarından da birisi konumunda.

Kapadokya denilince akla ilk gelen şeylerden birisi de şüphesiz sıcak hava balonları ile yapılan turlar. Her sabah gün doğumundan önce yüzlerce sıcak hava balonlarından oluşan konvoy ile Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki manzaralarını havadan izlemek katılımcılar için gerçekten olağanüstü ve rüya gibi bir deneyim.

Balon turları ile aynı zamanda Kapadokya’nın muhteşem vadileri ve peri bacaları üzerinden gün doğumunu izleyebiliyorsunuz. Balon turu bitiminde ise bir kutlama yapılıyor ve sertifika alıyorsunuz.

En İyi Mevsim, Turlar ve Fiyatlar
Kapadokya’da Balon turları genellikle 10-12 kişilik gruplar halinde yılın her ayı yapılabiliyor. İlkbahar ve sonbahar ayları genelde Kapadokya’da balon turlarının en keyifli yapıldığı aylar olarak kabul ediliyor. Yoğun bir günde yaklaşık 100 adet balon havalanıyor.

Balon turları için tek bir şart var. O da hava koşullarının uygun olması. Sıcak hava balonları genelde rüzgarlı havalarda uçabiliyor, bu nedenle rüzgarın durumu çok önemli. Balonlar Sivil Havacılık tarafından verilen özel sertifikalara sahip kişiler tarafından kullanılıyor.

AKTİVİTELER

Doğanın bizlere sunduğu tüm güzellikleri yakından seyretmek için, onlara dokunmak için, içinde barındırdığı huzuru yaşamak ve doğanın oksijenini solumak...

© 2021–2022 Cappadocia Old House